לייעוץ והזמנות – 077-3013439

מערכת החיסון ותפקידה בהגנה מפני מחלות ווירוסים

עננת הקורונה מרחפת מעל כולנו, המתח והחרדה נמצאים באוויר בתוספת תחושת חוסר ודאות וחוסר ביטחון. אז מה בכל זאת ניתן לעשות מלבד יישום ההוראות החשובות של משרד הבריאות בכדי שנוכל להכין את גופינו למצב החדש ולחזק את יכולות ההגנה הטבעיות של הגוף?

תאים במערכת החיסונית

כיצד לחזק את המערכת החסינות שלנו בימים אלה?

עבור כולנו ימים אלו מדאיגים במיוחד.
אנחנו עדים למצב חירום בריאותי מהגבוהים שידעה המאה עשרים ואחת. תחושה בה ההווה לא ברור והעתיד לא ידוע.
זה בדיוק הזמן שנהיה אמיתיים עם עצמנו ונעשה מעשה שיעזור לנו לתת מנת אנרגיה למערכת החיסונית שלנו. טוב לדעת שלפחות על זה עוד יש לנו שליטה.

מעבר לשמירת היגיינה ושמירת מרחק בין אנשים שחשובה ביותר בימים אלו, בכתבה זאת אפרט את הפעולות שניתן לעשות אשר יעזרו לנו לחזק את המערכת החיסונית שלנו ולהרגיע את הנפש.

תפקידה של המערכת החיסונית

המערכת החיסונית שלנו היא מערכת משוכללת שתפקידה הוא אחד, להגן על גופינו ממחלות וזיהומים.
המערכת פועלת כמו צבא בה חייליה שואפים לנטרל גורמים שמנסים לפגוע בגופינו. חיזוק המערכת החיסונית יעזור בשמירה על הגוף מפני מחלות זיהומיות, חדירת חיידקים, וירוסים, פטריות ופרזיטים שונים.

"עמידות גופנו בפני מחלות תלויה במידה רבה בחוסן המערכת החיסונית שלנו ולכן חשוב כל כך לחזקה."

חיזוק המערכת החיסונית הוא לא דבר המתרחש בין רגע, זהו תהליך שיכול להימשך שבועות וחודשים, אך מאידך מחקרים הוכיחו שפעולות מסויימות וצריכת מזונות ותוספים מסויימים גורמות, תוך ימים בודדים, לייצור מוגבר של תאי NK ע"י המערכת החיסונית אותם תאים שאחראים לחיסול וירוסים בגוף.
בעת הזאת במיוחד, חשוב שנחזק את המערכת החיסונית כנגד המגפה שפוקדת אותנו.

"מחקרים הוכיחו שפעולות מסויימות וצריכת מזונות ותוספים מסויימים גורמות, תוך ימים בודדים, לייצור מוגבר של תאי NK ע"י המערכת החיסונית אותם תאים שאחראים לחיסול וירוסים בגוף"

הדמייה של וירוס בכלי הדם

חיזוק המערכת החיסונית

תהליך חיזוק המערכת החיסונית מחולק ל-2:

  • חיזוק, עידוד ושפעול מערכת החיסון
  • מניעת גורמים המחלישים את המערכת החיסונית.

בעוד שגורמים כגון תזונה מאוזנת, צריכת תוספי תזונה מסויימים, ספורט, רוגע ומחשבה חיובית עוזרים לחזק את המערכת החיסונית, גורמים כגון תזונה לא מאוזנת, תרופות מסויימות, מתח וחרדה גורמים להחלשת המערכת החיסונית וחושפים את הגוף להופעת מחלות כגון מחלת גאוט.

"גורמים כגון תזונה מאוזנת, צריכת תוספי תזונה מסויימים, ספורט רוגע ומחשבה חיובית עוזרים לחזק את המערכת החיסונית"

תזונה כגורם מעודד מערכת חיסונית

לתזונה כמו תמיד יש משקל רב בבריאות ובחיזוק החוסן הגופני הטבעי ע"י צריכת ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו אשר חיוניים לגוף ומהווים את מקורות האנרגיה לתאי מערכת החיסון.
מזונות מומלצים: אגוזים, שקדים, גרעיני חמניות, גרעיני דלעת, תפוחים, עלים ירוקים, פירות הדר, לחם כוסמין ודגנים מלאים.
חליטות צמחים כמו לואיזה, קמומיל, פסיפלורה ונענע.

תזונה כגורם מדכא מערכת חיסונית

ניתן למצוא את המלצות התזונה שלי למתמודדים עם הגאוט בקישור הזה אך מלבד התוויות התזונה הרגילות, בעת זו, עדיף לגרוע מהרשימה גם מזונות מן החי במצבם הנא, כגון דגים (סביצ'ה), ביצים חיות כגון ביצת עין וקינוחים עם ביצים מוקצפות. לא הוכח שהתוויה זאת היא חד משמעי אבל היות ולא היה בישול ראוי. הדגים והביצים חשופים להימצאות מחוללי מחלות שונות וחבל לקחת סיכונים מיותרים.

תוספי תזונה וצמחי מרפא

ישנם צמחי מרפא מסויימים כגון צמח המורינגה הידועים כמועדדים את מערכת החיסון, תורמים לחיזוקה וכן תוספים כגון ויטמין C ואבץ הוכחו מחקרית כמחזקים את המערכת החיסונית. בנוסף, צמחי מרפא מסויימים ידועים כבעלי יכולות אנטי וירליות, משמע הם עוזרים בניטרול וירוסים מסויימים. 

כאן המקום להדגיש שאין זה אומר שצמחי מרפא מרפאים את הקורונה, לא נעשו מחקרים כאלו לכן מוקדם להגיד דבר שכזה אך ישנם צמחים שידועים כמנטרלים וירוסים מסויימים.
בנוסף, קיימים צמחים שעוזרים בהרגעת הנפש. אנו נוטים להיות חשופים יותר לבעיות בריאותיות כשאנו מצויים במצב של לחץ ומתח ולכן צריכת תוספים וצמחים מרגיעים יתמכו בנפש שלנו ברגעים כל כך לחוצים.
בין כה וכה, שימוש בפורמולות צמחיות ותוספים מסויימים, יעזרו לכם לחזק את המערכת החיסונית ולהקטין את סיכויי הפגיעה בכם. ישנם מוצרים שונים אך חשוב להבין בדיוק מה צורכים ואם מקורות התוספים הם טבעיים או לא.

מוזמנים לפנות אליי לייעוץ לקבלת המלצות על פורמולות לחיזוק המערכת החיסונית.

"שימוש בפורמולות צמחיות ותוספים מסויימים יעזרו לכם לחזק את המערכת החיסונית ולהקטין את סיכויי הפגיעה בכם"

מיכל תרופות לטיפול בגאוט, כמו אלוריל, זילול, קולכיצין ואלופורינול

ספורט

אומנם תרגול לשיפור כושר גופני בתקופה זאת עלול להיות יותר מאתגר כשהיציאה מהבית מוגבלת. אך העיסוק בספורט בימים מתוחים אלו הכרחית לחיזוק המערכת החיסונית, הנעת דם, מניעת השמנת יתר ושיפור מצב הרוח.
התוויות משרד הבריאות עדין מאשרות יציאה לסיבוב הליכה או ריצה קצרים במקומות ללא אנשים אבל גם בבידוד ניתן לתרגל מתיחות, יוגה ותרגילי כוח שונים. מומלץ לתרגל בעזרת שיעורים מצולמים ביו טיוב וכו' אבל הכי חשוב זה לא להזניח את הגוף.

ראו גם: הקשר בין ספורט וגאוט

נשימות מדיציות ושינה

סטרס ועייפות ידועים כמחלישים את מערכת החיסון. במצב סטרס מופרשים הורמוני דחק העלולים לאורך זמן להתיש את המערכת החיסונית ולהוציא את הגוף והנפש מאיזון. רבים מהלוקים בהתקף גאוט מכירים זאת על בשרם כשהתקף הגאוט תוקף בעקבות לחצים שמביאים איתם החיים.
על מנת להילחם בסטרס עלינו לעצור לרגע ופשוט לנשום נשימה ארוכה, לחשוב חיובי ולפנות זמן לישון שנת לילה איכותית. בעזרת תרגילי נשימה ותרגילי דמיון מודרך ומדיטציות שניתן למצוא בקלות באינטרנט. מומלץ להרגיע את הנפש וכשהנפש רגועה הגוף יכול להתרכז בדבר החשוב מכול, הגנה על עצמו.

תרופות

שנן תרופות שמטרתן להחליש את מערכת החיסון או כפועל יוצא מפעולתן, נחלשת המערכת החיסונית. לכן על אנשים הצורכים תרופות אלו להיזהר שבעתיים ולנסות לשמור על עצמם ביתר שאת. בנוסף, קיימות עדויות שצריכת תרופות ממשפחת האיבופן (נורופן ואדוויל) בתחילת המחלה עלולות להחמיר את המחלה, עדויות אלו הן עדין לא הוכחו סופית אך רצוי להימנע מהם בשלב זה.

לסיכום

וירוס הקורונה ככל הנראה הולך להישאר זמן-מה ולכן חיזוק המערכת החיסונית כבר בשלב מוקדם הוא קריטי והוא צו השעה, חיזוק המערכת החיסונית נכון וחשוב בכל עת גם כאשר אין וירוס אימתני המרחף מעל ראשנו.
יש לנו דרכים להעצים את החוסן הגופני והנפשי שלנו למען בריאותנו ושיפור איכות חיינו אם רק נהיה קשובים לאותות שהגוף והנפש שלנו משגרים לנו.

ובנימה אישית, זהו זמן מאוד קריטי עבור כולנו. 
בואו נציית להנחיות למניעת ההידבקות והפצת הקורונה ונחזק גופינו ונפשינו. הפעולות שנעשה היום יקבעו את עוצמת הפגיעה של הקורונה בחברה.
אני מאחלת לכולכם בריאות שלמה וחזרה במהרה לשיגרה מבורכת.
ד"ר שרה ברק (Ph.D, R.n)

רוצים לשמוע עוד על חיזוק המערכת החיסונית ופורמולות טבעיות לחיזוקה? צרו עימנו קשר 077-3013439 או בוואטסאפ

טלפון – 077-3013439
מייל – legoutinfo@gmail.com
ווטסאפ – 0515101023
כתובת הקליניקה – בירנית 12, כוכב יאיר

ניתן להשאיר לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם!

מטפלים המעוניינים לקבל מידע נוסף והצעות מיוחדות > לחצו כאן

עקבו אחרינו בפייסבוק

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

אז מה למדנו היום:

אל תישארו עם הכאבים! השאירו פרטים וקבלו ייעוץ טלפוני בחינם עם ד"ר שרה ברק, מומחיות לטיפול טבעי במחלת גאוט!

ביקרתם בחנות האונליין שלנו?

מבחר חבילות ופורמולות טבעיות לטיפול בגאוט במחירים שאסור לפספס!

המלצות של לקוחותינו:

מאמרים מקצועים נוספים:

ד"ר שרה ברק
ד"ר שרה ברק

ד”ר שרה ברק (Ph.D), מומחית לטיפול טבעי בגאוט ואחראית על הידע המקצועי שהחברה מספקת. ד”ר ברק אמונה על פיתוח הפורמולות הטבעיות שלנו ועל הליווי המקצועי של כל מטופלינו. בנוסף הצוות מורכב ממנהלים, אנשי מקצוע מוכשרים שמלווים את המטופלים במהלך הטיפול. הבסיס לטיפול מושתת על עקרונות הטיפול של ד”ר שרה ברק והוא כולל ייעוץ מקצועי אישי לכל מטופל, טיפול בפורמולות טבעיות, מידע חשוב וסרטונים מלמדים בנושא הגאוט. כדי להתחיל בטיפול אתה צריך לעשות צעד אחד ולפנות אלינו, משם אנחנו כבר נסביר לך איך כדאי לך להמשיך.

יש לכם שאלה? מעוניינים במידע נוסף? הגיבו בתיבה למטה ונענה בהקדם!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

מאמרים מקצועים נוספים:

מאמרים מקצועים נוספים:

גאוט קנאביס רפואי

קנאביס רפואי וגאוט

הקנאביס הוא אולי הצמח המדובר ביותר בעשור האחרון וכנראה גם אחד הצמחים השנויים ביותר במחלוקת. בלי קשר לשאלה אם מאמינים בליגליזציה של הצמח ובין אם

קרא עוד »
0
Would love your thoughts, please comment.x
אני רוצה לשאול שאלה
1
יש לך שאלה על גאוט?
יש לכם שאלה בנושא מחלת הגאוט?
מעוניינים בהתאמת טיפול אישי ומקצועי?
שלחו לנו הודעה ונשמח להיות לשירותכם!